Okysličenie orgánov


Kyslík – bezfarebný plyn bez chuti a vône, najrozšírenejší prvok v prírode, od ktorého sme závislí viac ako od čohokoľvek a predsa ho nemáme dostatok. Je od neho závislá každá jedna bunka v ľudskom tele. Je nenahraditeľným zdrojom energie. Kým niektoré bunky dokážu krátkodobo fungovať aj bez kyslíka, mozgové bunky potrebujú jeho stály prísun, v opačnom prípade do niekoľkých minút odumrú. V súčasnosti je vplyvom masívneho odlesňovania, priemyselných exhalátov, či výfukových plynov obsah kyslíka vo vzduchu len 21%, v mestách dokonca 18%. Optimálne fungovanie ľudského organizmu si vyžaduje hladinu kyslíka v krvi od 35 do 38%.
Moderne zmýšľajúci človek dnes už uvažuje o čistote a kvalite ovzdušia a spojení wellness a správneho životného štýlu. Pevné zdravie je dnes často opakovanou témou a pozitívny prístup k oxygenoterapii patrí k dôležitým pilierom starostlivosti o psychické i fyzické zdravie jednotlivca. Veď až 90% energie získavame z kyslíka.. Za všetky názory lekárov uvádzame slová Dr. Otta Warburga, dvojnásobného držiteľa Nobelovej ceny za onkologický výskum: “Rakovina má len jednu hlavnú príčinu. Ide o anaerobné dýchanie (nedostatok kyslíka) telesných buniek.“ Srdce, ktoré ako jediný orgán je zásobovaný kyslíkom priamo, nie je nikdy zasiahnutý rakovinou...

Čo je Kyslíková terapia?


√ spočíva v inhalovaní koncentrovaného 95% kyslíka cez kyslíkovú kanylu alebo slúchadlá,

√ pôsobí komplexne na celý organizmus, na všetky vnútorné orgány, kyslík je dodávaný do všetkých tkanív v tele, aby sa udržala produkcia energie buniek, je transportovaný dýchacími cestami do pľúc, odkiaľ sa prenáša krvou do celého tela, následne je v krvi naviazaný na hemoglobín a dostane sa ku všetkým bunkám, v ktorých sa prostredníctvom enzymatických reakcií mení na energiu,

√ prejaví sa aj navonok, a to zlepšením kvality pleti a vlasov.

Čo spôsobuje nedostatok Kyslíka?


√ únavu a stres,

√ nesústredenosť,

√ bolesti hlavy,

√ fyzickú vyčerpanosť,

√ nespavosť,

√ depresie,

√ srdcové ťažkosti,

√ problémy s krvným tlakom,

√ sklon k civilizačným ochoreniam,

√ oslabenie imunity,

√ predčasné starnutie.

Aké sú účinky Oxygenoterapie?


√ podporuje látkovú výmenu v mozgu, zlepšuje pamäť a koncentráciu,

√ čistí krv,

√ uľahčuje dýchanie u pacientov trpiacich astmou a alergiami,

√ priaznivo ovplyvní náš organizmus pri vysokom, nízkom alebo kolísavom krvnom tlaku, srdečnej arytmii, po infarkte, pri cukrovke, bercových vredoch, angíne,

√ zlepšuje psychický stav ľudí trpiacich depresiou a letargiou, stabilizuje nervový systém,

√ posilní obranyschopnosť organizmu proti infekciám, cievnym a nádorovým ochoreniam,

√ pomáha pri regenerácii organizmu, pri a po chemoterapii,

√ urýchľuje regeneráciu síl po chorobe a znižuje nežiaduce účinky farmaceutickej liečby,

√ posilňuje organizmus pred operáciami a je vhodný i na pooperačné doliečenie,

√ poskytuje účinnú prevenciu pred migrénou a stresmi, uľahčuje toleranciu stresov a eliminuje ich následky,

√ pomáha pri nespavosti,

√ účinne pomáha organizmu pri prepracovanosti,

√ odstraňuje z organizmu škodlivé látky,

√ zvyšuje fyzickú kondíciu až o 25%,

√ posilňuje imunitu, zlepšuje celkový telesný stav,

√ účinne pôsobí proti mikrospánku a únave za volantom,

√ zvyšuje zásobu kyslíka v krvi u silných fajčiarov,

√ zmierňuje vedľajšie účinky alkoholu,

√ pozitívne vplýva na rast vlasov,

√ zabraňuje starnutiu kože, pokožka sa intenzívnejšie regeneruje,

√ celkovo omladzuje a revitalizuje, spomaľuje proces starnutia,

√ duševne osvieži a zvýši chuť do života.

Zvýšená obranyschopnosť organizmu a pocit zlepšenia životnej pohody zostáva trvalým majetkom klienta aj po skončení liečebnej série.

Kontraindikácie


√ epilepsia,

√ tuberkulóza,

√ krátka doba po transplantácii orgánov,

√ zavedený kardiostimulátor alebo implantované elektródy,

√ odlupovanie sietnice, glaukóm,

√ pokročilá vredová choroba žalúdka.

U ľudí s onkologickým ochorením, resp. iným závažným ochorením je potrebná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

Ako často?


√ najideálnejšie je absolvovať 10 procedúr čo najrýchlejšie za sebou,

√ ak neabsolvujete nasledujúcu inhaláciu, začínate od nuly, nakoľko kyslík bol z tela odčerpaný stresom, smogom, UV žiarením a ostatnými vplyvmi dnešného prostredia,

√ po dozásobení organizmu kyslíkom energia v tele zostáva a postačí ju priebežne dopĺňať /1-2x týždenne/. U nás Vám zdarma vyšetríme saturáciu hemoglobínu kyslíkom pomocou pulzného oxymetra /bezihlová metóda/ pred a po inhalácii.

LifeBalance, s.r.o. doporučuje:√ pre zlepšenie zdravotných problémov, prevenciu mozgových príhod, infarktu a iných cievnych chorôb, spolu s inhaláciou kyslíka využitie procedúr suchého uhličitého kúpeľu – táto kombinácia je dostupná len v kúpeľných domoch, my sme sa ju rozhodli sprístupniť aj u nás,

√ spolu s okysličením orgánov využiť procedúry zamerané na okysličenie pleti (vyrovnanie Ph pleti, oligominerály, vitamíny), celkovú revitalizáciu, regeneráciu pleti.


OXYGENOTERAPIA - Okysličenie pletiKyslík je najdôležitejšou výživou pre reprodukciu buniek a podporuje všetky vitálne funkcie v našom tele. Mladá a zdravá pokožka prijíma kyslík dostatočne rýchlo pre správne fungovanie metabolizmu a obnovy pokožky. Plynutím času a vplyvom prostredia pokožka stráca schopnosť absorbovať dostatok kyslíka, proces metabolizmu sa spomaľuje, zmenšuje sa počet kolagénových a elastínových vlákien, pokožka sa stenčuje, vysušuje, objavujú sa akné, vrásky a črty zostarnutia. Vedci, plastickí chirurgovia a dermatológovia sa zhodujú v názore, že predčasné starnutie pleti je spôsobené nedostatkom kyslíka v bunkách. V ľudskom tele sa nenachádzajú také cievy, ktoré by dokázali efektívne dopraviť kyslík do epiderm.

Čo je Oxygenoterapia?


Pri tejto wellness procedúre je koncentrovaný kyslík nanášaný na pleť pomocou tlakovej pištole. Nádobka na pištoli sa naplní oligominerálmi, vitamínmi, koncentrovanými kozmetickými prípravkami a živinami, ktoré sa zmiešané s vodou nanášajú na pleť vo forme jemnučkej hmly. Na základe plynnej štruktúry je kyslík schopný dostať sa cez hranice pleti, čo je veľmi dôležité pre účinok v hĺbkových vrstvách pleti. Kyslík je tak zodpovedný za mikrocirkuláciu pleti nielen ako otvárač pórov, ale zároveň i ako nosič pre transport vzácnych, rastlinných účinných látok až do strednej vrstvy kože.

Aké sú účinky Oxygenoterapie?


√ posilňuje mikrobunkové prekrvenie,

√ aktivuje obnovu buniek,

√ zabraňuje tvorbe vrások,

√ zvyšuje elasticitu pleti,

√ reguluje produkciu podkožného tuku,

√ detoxikuje a čistí pleť,

√ reguluje stav hydratácie pleti,

√ odstraňujú mdlý, bledý výraz pleti,

√ zlepšuje celkový vzhľad pleti.

Pri oxygenoterapii používame prípravky talianskej firmy Vagheggi, ktorá v súčasnosti pôsobí v 60 krajinách sveta. Táto luxusná fytokozmetika vznikla v roku 1975, je to prírodná kozmetika, ktorá sa každým dňom zdokonaľuje vďaka precíteniu pleti a životnému prostrediu. Je to zároveň harmónia filozofie, antropológie a čínskej medicíny. Bezpečné využitie rastlín Vagheggi prezentuje svoj koncept ,,prírodného’’ ako požiadavku zdravia a blaha, ktoré sú pre dnešnú spoločnosť nevyhnutné.

Oxygenoterapia „mini„


√ zahŕňa 30 min. ošetrenie pleti kyslíkom pri použití oligominerálov.

Oxygenoterapia „maxi“


√ obsahuje 60 min. ošetrenie zamerané na vyrovnanie Ph pleti, celkovú revitalizáciu, regeneráciu pleti, pri použití kyslíka s oligominerálmi, intenzívnymi hydratačnými ampulkami, vitamínmi a prípravkami firmy Vagheggi.

Ako často?


√ Oxygenoterapiu je vhodné absolvovať 6 - 10 x v rýchlom slede za sebou /2x týždenne/,

√ po absolvovaní kúry je ideálne dopĺňať kyslík pleti 1x za 2 týždne.

LifeBalance, s.r.o. doporučuje:


√ spolu s okysličením pleti dodať organizmu kyslík aj zvnútra – okysličenie orgánov.

Designed by SilentHD - BiznisNet.sk

© Copyright 2013 - LifeBalance